Festiwal Techniki
Dodany dnia16 grudnia 2019 |przez BW

4 października 2019 r. Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku zorganizował ósmą edycję Festiwalu Techniki – cyklicznej imprezy popularnonaukowej, której celem jest rozbudzanie wśród uczniów szkół podstawowych zainteresowań naukowo-technicznych.

Nasza klasa (4b) w tym dniu również odwiedziła ZST. Podczas festiwalu zapoznaliśmy się z tematami związanymi z programowaniem, robotyką, informatyką, oraz ich zastosowaniem w życiu codziennym. Mieliśmy również sposobność zaznajomienia się ze specyfiką poszczególnych zawodów w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Oglądaliśmy:

– pokazy popularnonaukowe przygotowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku;

– pokazy zaproszonych firm i instytucji edukacyjno-szkoleniowych;

– prezentacje zawodów w warunkach zbliżonych do rzeczywistych z branż: mechanicznej, mechatronicznej, IT;

– stoiska z grami edukacyjnymi, matematycznymi łamigłówkami, doświadczeniami z fizyki i chemii.

Każdy znalazł coś dla siebie. Wielu spośród nas zainteresowało się kierunkami, które są dostępne w ofercie edukacyjnej szkoły. Czas pokaże, jak rozwiną się zainteresowania uczniów naszej klasy.