KONCERT PERKUSYJNY
Dodany dnia17 grudnia 2018 |przez BW

3 grudnia w szkole odbył się koncert duetu z cyklu koncertów „Z perkusją dookoła świata” zorganizowany przez Barbarę Kuczek. Artyści zaprezentowali nieznane powszechnie instrumenty: Mallet Kat – unikalna klawiatura perkusyjna, sampler perkusyjny, Rainmaker, Thunder Drum, Flexatone, Vibraslap, oraz grupa gwizdków perkusyjnych.

Społeczność uczniowska mogła poznać różne oblicza perkusji, jej historię i końcowy efekt w postaci perkusji elektronicznej. Artyści wykonali różnorodne utwory muzyczne – od klasyki w nowoczesnym wydaniu, poprzez jazz, rock, dance aż do rapu. Koncert stanowił także sposobność dla uczniów uczestniczenia w eksperymentach rytmicznych – wspólnym graniu i rapowaniu. Podawane przez muzyków informacje o utworach opierały się na ciekawostkach i anegdotkach, sprzyjających utrzymaniu przyjaznego kontaktu z młodzieżą.

Barbara Kuczek