Miejski Konkurs Matematyczny „Mat-Mistrz”
Dodany dnia15 czerwca 2019 |przez BW

Miejski Konkurs Matematyczny „Mat-Mistrz” to dwuetapowe przedsięwzięcie edukacyjne adresowane do uczniów klas IV-VIII leżajskich podstawówek. Pierwszy etap tegorocznych zmagań konkursowych odbył się 4 kwietnia i wyłonił 57 uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu. 16 maja najlepsi młodzi matematycy zmierzyli się z 10 zadaniami zamkniętymi i 2 otwartymi. W gronie laureatów konkursu znaleźli się następujący uczniowie naszej szkoły:

kategoria klas 4

I miejsce: Piotr Terech , kl. 4b – opiekun p. Jadwiga Franus

II miejsce: Zofia Tokarz, kl. 4b – opiekun p. Jadwiga Franus; Karolina Zygmunt, kl. 4 d – opiekun p. Urszula Grzywna

kategoria klas 5

I miejsce: Antoni Bzdoń , kl. 5c – opiekun p. Bernadetta Miazga-Stawarz

II miejsce: Bartłomiej Gondek, kl. 5b – opiekun p. Elżbieta Filarowska

kategoria klas 6

I miejsce: Piotr Buba , kl. 6a – opiekun p. Bernadetta Miazga-Stawarz

II miejsce: Karolina Jurkowska, kl. 6a – opiekun p. Bernadetta Miazga-Stawarz; Magdalena Rydzik, kl. 6c – opiekun p. Bernadetta Miazga-Stawarz

III miejsce: Oliwia Bucior, kl. 6a –  opiekun p. Bernadetta Miazga-Stawarz; Karol Marzęciak, kl. 6b – opiekun p. Agata Sroka

kategoria klas 7

I miejsce: Filip Czubat , kl. 7b – opiekun p. Elżbieta Filarowska

II miejsce: Jakub Szpila, kl. 7b – opiekun p. Elżbieta Filarowska

III miejsce: Szymon Terech, kl. 7b – opiekun p. Elżbieta Filarowska

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Leżajska p. Ireneusza Stefańskiego oraz Dyrektora ZSP nr 2 p. Macieja Polańskiego.