Mikołajkowy wyjazd klas II b i IV b do Rzeszowa
Mikołajkowy wyjazd klas II b i IV b do Rzeszowa
Dodany dnia18 grudnia 2019 |przez BW

Mikołajkowy wyjazd klas II b i IV b do Rzeszowa był połączeniem edukacji muzyczno-teatralnej i rozrywki.

Uczniowie, rodzice i wychowawcy obu klas odwiedzili Podkarpacką Filharmonię, gdzie z zainteresowaniem (mniejszym lub większym) obejrzeli spektakl baletowy „Jezioro Łabędzie”.

To baletowa opowieść o dziewczynie zamienionej w łabędzia, w której zakochuje się książę. W czasie spektaklu lektor wprowadzał publiczność w klimat opowieści oraz zachęcał najmłodszą część widowni do aktywnego udziału, jednocześnie profesjonalni artyści z nutą uśmiechu zaprezentowali wyjątkową technikę tańca klasycznego, przedstawiając historię tego najsłynniejszego baletu wszech czasów. Przedstawienie dopełnione było scenografią, rekwizytami, kostiumami oraz oryginalną muzyką Piotra Czajkowskiego.

Po uczcie duchowej udaliśmy się w ramach Mikołajek do Fly Parku.

Działająca w kilku miastach Polski sieć parków trampolin FlyPark proponuje moc atrakcji oraz wrażeń zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na terenie każdego z ośrodków znajduje się kilka stref, w których można spróbować określonej aktywności. Po rozgrzewce prowadzonej przez trenera i instruktażu, jak korzystać z poszczególnych przyrządów, nasze pociechy miały możliwość „spożytkowania energii” w różnoraki, przez siebie wybrany sposób .

Ścieżki akrobatyczne pozwalają na wykonanie efektownych wrzutów do kosza, a baseny z gąbkami są miejscem do nauki podstawowych akrobacji, które później można wypróbować na arenie głównej, gdzie są dostępne różnorodne trampoliny, kwadratowe, prostokątne, ukośne oraz, dla bardziej zaawansowanych, przeszkody i pasy akrobatyczne.

Wszyscy jednomyślnie stwierdziliśmy, że jest to miejsce dla małych i dużych. Liczne atrakcje, takie jak m.in. gigantyczna dmuchana poducha (fly bag), trampolina dla zaawansowanych akrobatów i freestylowców, ścianka wspinaczkowa czy duży basen z gąbkami, to skuteczny sposób na nudę, bez względu na pogodę.