„Poczytaj mi kolego”
„Poczytaj mi kolego”
Dodany dnia9 marca 2020 |przez BW

Każdy wie, jak ważną rolę w wychowaniu i rozwoju człowieka odgrywa kontakt z książką, który rozwija wrażliwość i wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza, czytelnika już od najmłodszych lat. Rozumiejąc to i doceniając – pani E. Furmańska i pani M. Motor opracowały wspólnie w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” projekt edukacyjny „Poczytaj mi kolego”. Do udziału w projekcie zachęciły uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4.

Podczas cyklicznych spotkań, uczniowie starszych klas czytają bajki dzieciom z naszego przedszkola. Uczniowie, wspaniale operując głosem, wprowadzają przy tym atmosferę tajemniczości, a dzieci słuchają ich jak zaczarowane. Niezwykłe wydarzenia w książkach, żartobliwy język utworów, ale przede wszystkim znakomite zaprezentowanie tekstu powodują, że dzieci z ogromną uwagą śledzą przebieg akcji w opowiadaniach. Starsze dzieci kształcą umiejętność płynnego czytania, pokonują tremę przed wystąpieniami publicznymi, uczą się jak zagospodarować wolny czas maluchom. Projekt przynosi więc wiele korzyści obu stronom. Czytanie książek przez starsze koleżanki i kolegów sprawia dzieciom dużo radości, chętnie uczestniczą w tych spotkaniach, a ostatnio razem wykonali zakładki do książek. To są miłe spotkania dla obu stron. Na pewno zobaczymy się jeszcze, ponieważ w planach mamy także konkurs plastyczny i bal bajkowych postaci.