SREBRNY KAMERTON DLA CHÓRU CANTIAMO W XXXIX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CHÓRÓW A’ CAPPELLA DZIECI I MŁODZIEŻY W BYDGOSZCZY
SREBRNY KAMERTON DLA CHÓRU CANTIAMO W XXXIX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CHÓRÓW A’ CAPPELLA DZIECI I MŁODZIEŻY W BYDGOSZCZY
Dodany dnia24 października 2019 |przez BW

W dniach 18.10 – 20.10.2019 r. odbył się XXXIX Ogólnopolski Konkurs Chórów a’ Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Chór Cantiamo przeszedł pomyślnie kwalifikacje i jako jedyny reprezentujący województwo podkarpackie mógł się zmierzyć z najlepszymi chórami w Polsce. Cantiamo pod dyrekcją Barbary Kuczek dołączyło do swojej bogatej kolekcji kolejny SREBRNY KAMERTON. Ponadto nasz chór został dodatkowo doceniony przez jury i otrzymał SPECJALNĄ NAGRODĘ STOWARZYSZENIA MUSICA CHORALIS.

Tradycyjnie na scenie Filharmonii Pomorskiej podczas koncertu galowego w pięknym układzie tanecznym powiewała leżajska flaga. Chórzystki wzięły także udział w warsztatach organizowanych przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy.

To oczywiście nie koniec naszej pracy, bo niedługo czekają nas konkursy wokalne rangi międzynarodowej.

Barbara Kuczek