Szkolny konkurs piosenki obcojęzycznej
Szkolny konkurs piosenki obcojęzycznej
Dodany dnia11 czerwca 2019 |przez BW

 

11 czerwca 2019 roku w ZSP nr 2 w Leżajsku odbyła się kolejna edycja imprezy szkolnej o nazwie „Konkurs Piosenki Obcojęzycznej”. Nadrzędne cele tego edukacyjnego przedsięwzięcia obejmowały: wzbudzanie zainteresowania nauką języków obcych, popularyzację umiejętności wokalnych i językowych uczniów, propagowanie atrakcyjnych form i metod nauczania języków obcych, rozwijanie kreatywności uczniów.

 

Zmagania konkursowe przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych. Ogółem na scenie szkolnej sali gimnastycznej wystąpiło 6 solistów i duetów z klas 4-6, oraz 6 solistów z klas 7-8 i klas gimnazjalnych, zapowiadanych przez 2 konferansjerów z klasy 3c gimnazjum – Martynę Rumierz i Mateusza Wiecha. Wykonawcy zaśpiewali 10 piosenek w języku angielskim i 2 piosenki w języku rosyjskim.

 

Zwycięzców imprezy wyłoniło jury w składzie: p. Bernadeta Grzywacz-Domagała (Przewodnicząca), p. Anna Szczawińska, p. Barbara Kuczek, p. Teresa Dydacka-Jarek.

 

W młodszej kategorii wiekowej zwyciężył duet z klasy 4b – Julia Daź i Kamila Sanakiewicz, który zaśpiewał piosenkę ‘Hands Up’. Na drugim miejscu uplasował się Oskar Domagała (kl. 4b) – odtwórca piosenki ‘Spectre’. Wyróżnienie uzyskał duet z klasy 6c – Zuzanna Adamska i Alicja Kostek – za wykonanie piosenki ‘Shallow’.

 

W starszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajęły ex-aequo: Antonina Krupa (kl. 3c gimn.), która zaśpiewała piosenkę ‘Время проходит, я считаю дни’; Matylda Kucharska (kl. 3c gimn.), która zaśpiewała piosenkę ‘Valerie’; Jagoda Łuszczak (kl. 3c gimn.), która zaśpiewała piosenkę ‘Mad World’. Wyróżnienie uzyskała Kinga Zygmunt (kl. 8a) – za wykonanie piosenki ‘Perfect Strangers’.

 

W organizację szkolnego konkursu zaangażowani byli nauczyciele języków obcych i muzyki leżajskiej „dwójki”.