Wizyta klas II b i IV b w Teatrze „Maska” w Rzeszowie
Wizyta klas II b i IV b w Teatrze „Maska” w Rzeszowie
Dodany dnia16 grudnia 2019 |przez BW

Jak wiemy edukacja teatralna pozwala wychować człowieka wrażliwego na sztukę, a ponadto umożliwia rozwijanie inteligencji dziecka. Powinna więc być integralną częścią wychowania dzieci we współczesnym świecie.

Teatr przygotowuje widza do pracy intelektualnej, pobudza ciekawość, zapewnia sposobność do analizy i jest bardzo ważnym elementem edukacji. Może zaspokoić potrzeby psychiczne dziecka i odgrywać niezwykle istotną rolę w kształtowaniu jego osobowości. Wizyty w teatrze są dla dzieci ważnym wydarzeniem. Gdy rozlega się dzwonek i gasną światła, a kurtyna się unosi, jesteśmy wprowadzani w atmosferę tajemnicy, gdzie wszystko może się zdarzyć.

W teatrze dziecko spotyka się z żywym słowem, co rozwija jego mowę i wzbogaca słownictwo. Bycie widzem kształtuje wrażliwość estetyczną, rozwija zainteresowania, np. w zakresie muzyki i literatury. A tego, jak wiadomo, nie da się przecenić.

19 października 2019 r. uczniowie klas II b i IV b wraz z wychowawcami i opiekunami  uczestniczyli jako widzowie  w spektaklu „Zaginiony świat”. Powstał on na motywach powieści sir Arthura Conana Doyle’a. Twórcy przedstawienia opowiadając o przygodach uczestników ekspedycji pokazali, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach.

Te ponadczasowe wartości przekazane przez aktorów i lalki wzbudziły ogromne emocje u naszych uczniów. Nietuzinkowy sposób przekazu wywołał u nich entuzjazm i na długo zapadł im w pamięć.