WOŚP w ZSP nr 2 w Leżajsku
WOŚP w ZSP nr 2 w Leżajsku
Dodany dnia8 stycznia 2020 |przez BW

Orkiestra w tym roku gra pod hasłem „Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Zebrane środki zostaną przeznaczone „na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.”

 

W tej akcji chodzi o pomoc – my organizując koncert w dniu 8.01.2020 r. dokładamy cegiełkę do tej akcji. W tym roku 24 uczniów naszej szkoły zostało wolontariuszami, a w dzisiejszym koncercie wzięli udział:

 

  • solistki grupy wokalnej „Meritum” – Paulina Hejda, Martyna Ziemba, Anna Potaczała, Maja Żuraw, Zuzanna Jajak, Julia Baran

 

  • ZPiT „Mała Leliwa” i „Leliwa”

 

  • grupa taneczna „Szept” – Kinga Augustyn, Klaudia Czekirda, Amelia Socha, Maja Kozaczuk, Anna Działo

 

  • uczniowie i uczennice SP 2 w Leżajsku

– Kalina Jonkisz

–  zespół wokalny „Grupa pod Schodami”

– Justyna Szczęsny

– Julia Jurkowska

– Kacper Otulak

– Julia Adamska

– Patrycja Mazurkiewicz

grupa gimnastyczna działająca przy SP 2

 

W obecnych czasach powinniśmy przypomnieć sobie o tym, co dobre w nas i wokół nas, odnaleźć w sobie siłę dobra. WOŚP wykonuje ogromną pracę edukacyjną, wpajając wartości związane z pomaganiem innym i wolontariatem. Daje nam ziarenko dobra, które może w przyszłości wykiełkować, jeśli my także wykrzeszemy z siebie choć trochę energii i zaangażowania.

 

Dzisiejszy koncert nosił tytuł „Letnia zadyma w środku zimy”. Miał on na celu wsparcie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Liczą się chęci i pomysł. Wolontariusze są siłą WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to cała armia ludzi o wielkich sercach – tych, którzy w śniegu, deszczu, słońcu i w błocie, z puszkami w dłoniach, zbierają od grosza po najwyższe nominały, nagradzając darczyńców serduszkami.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się i pomagają  innym……