XX SZKOLNA AKCJA CHARYTATYWNA POD HASŁEM „ŚWIĄTECZNE OZDOBY”
Dodany dnia6 stycznia 2020 |przez BW

Organizowana akcja ma na celu integrowanie społeczności szkolnej poprzez realizację wspólnego zadania, jakim jest pomoc potrzebującym i chorym dzieciom, zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Cele wychowawcze:

– promowanie nastroju i tradycji świątecznych

– kształtowanie postaw twórczych, kreatywności, innowacyjności

– kształcenie umiejętności współpracy w grupie, samorządności

– budzenie w uczniach własnej wartości, odpowiedzialności za wykonaną pracę oraz poczucia

wspólnoty klasowej/ szkolnej

– uwrażliwienie na estetykę najbliższego otoczenia, zdolność do jego kształtowania

– uwrażliwienie na samotność, chorobę innych ludzi; akcja charytatywna

Organizacja akcji:

Chętni uczniowie z klas I–IV wykonują prace na kiermasz charytatywny. Pomoc dorosłych mile widziana.

Prace zbierają wychowawcy i przekazują  „na kiermasz”.

Ozdoby świąteczne wyeksponowane będą na wystawie, a uczniowie otrzymają wpis od wychowawcy klasy – „pozytywną uwagę” do dziennika.

Zebrana w trakcie kiermaszu kwota przekazana zostanie dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej – Podopiecznych Stowarzyszenia „Integracja bez Granic” w Sarzynie

Formy pracy: Pamiętajmy o estetyce i staranności przy wykonywaniu prac. Zróbmy tak, aby innym też się podobało.

Propozycje:

Stroiki wykonane z gałązek świerka, sosny, wierzby ozdobnej, jemioły, jarzębiny, wikliny, z wykorzystaniem kartonu, pudełek, doniczek itp.

Ozdoby na choinkę lub stół mogą być wykonane z kartonu, bibuły, patyków, słomy, szyszek, mchu, kory drzew, tkaniny, sznurka, makaronu, suszonych owoców, liści laurowych, skórek pomarańczy, ozdobione błyszczącymi elementami.

Ozdoby świąteczne typu: szydełkowane gwiazki, bombki, aniołki, choinki ręcznie wykonane,

Coś słodkiego dla każdego pierniczki, kruche ciastka, babeczki, muf finki, konfitury, itp.

Termin trwania akcji: 16.12 do 20.12.2019 r.

Koordynatorami akcji są: Małgorzata Czyż-Czerwonka, Ewa Janas, Barbara Sarzyńska, Beata Woś, Bożena Zygmunt

Bądźmy razem.

To Nas potrzebują.

„Dwójka” pomaga.

W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia tradycyjnie w naszej szkole zorganizowana została akcja i kiermasz charytatywny ph. „ŚWIĄTECZNE  OZDOBY”.

W 2019 roku już po raz XX z wielką radością wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Organizowana akcja ma na celu promowanie nastroju i tradycji świątecznych oraz uwrażliwienie na samotność, chorobę innych ludzi, jak również integrowanie społeczności szkolnej poprzez realizację wspólnego zadania, jakim jest pomoc potrzebującym i chorym ludziom.

Ozdoby świąteczne zostały wyeksponowane na wystawie w korytarzu szkolnym budynku przy ulicy M. Curie-Skłodowskiej. W trakcie kiermaszu, który prowadzili uczniowie klas 3b, 3c i 2c, została zebrana kwota  w wysokości 1800 zł.

Zgromadzone fundusze zostały przekazane dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej – Podopiecznych Stowarzyszenia „Integracja bez Granic” w Sarzynie.

Akcję koordynowały panie Małgorzata Czyż-Czerwonka, Ewa Janas, Barbara Sarzyńska, Beata Woś przy współpracy pani Bożeny Zygmunt oraz wszystkich wychowawców klas I-IV.

Hasło, które towarzyszy nam od lat ‘To Nas potrzebują. Bądźmy razem. „Dwójka” pomaga’, ciągle się sprawdza. Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji.