100-lecie niepodległości państwa polskiego
100-lecie niepodległości państwa polskiego
Dodany dnia28 maja 2018 |przez admin

     W ramach  obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs – Zadwórze – polskie Termopile. Jest to kolejna edycja zmagań na temat wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku. Uczestniczyło w nim 22 uczniów. Laureatami zostali:

Dominika Skwara – kl.2 d,

Monika Olechowska – kl.3 d,

Dominika Ćwiek – kl.2 d,

Karolina Naróg – kl.3 d,

Małgorzata Hryniewska – kl.3d.

   W nagrodę wymienieni uczniowie pojadą na uroczystości rocznicowe bitwy do Lwowa i  Zadwórza
w sierpniu.

    Dla upamiętnienia tak ważnej rocznicy w dziejach narodu polskiego po raz pierwszy zorganizowaliśmy grę miejską „ Leżajsk- droga do niepodległości.” Była to próba przed właściwą edycją, która odbędzie się 17 października. Naszym celem było ukazanie miejsc w mieście związanych z odzyskaniem niepodległości. Wyznaczyliśmy ich osiem.

3- osobowe drużyny uczniów klas drugich, w sumie 11 wykonywały zadania związane z narodzinami
II RP w naszym mieście.

Sędziami byli uczniowie klasy 3c. Nasza gra trwała 3 godziny i odbywała się w bardzo podniosłej  i pełnej rywalizacji atmosferze.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna I, składająca się z uczniów klasy 2 a – Laury Rymarz, Adriana Łobodzińskiego, Laury Świąder. Pozostałe drużyny też spisały się bardzo dobrze. Na ostatnim etapie gry wymieniliśmy doświadczenia związane z organizacją przedsięwzięcia. Wykorzystamy je
w październiku. Dziękuję wszystkim uczestnikom i zachęcam do dalszej współpracy!

                            Wiesława Stangenberg

IMG_0426_resize