11 LISTOPADA W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 4
11 LISTOPADA W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 4
Dodany dnia13 listopada 2023 |przez Bernadetta Stawarz

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Dlatego też 9 i 10  listopada 2023r. odbyły się uroczyste akademie z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu dzieci z grup pomarańczowej i czerwonej, w której uczestniczyły pozostałe grupy przedszkolne oraz Rodzice. Przedszkolaki od paru tygodni pod opieką wychowawczyń -Elżbiety Tomaszek , Małgorzaty Stachurskiej oraz Teresy Małeckiej przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. W dniu występu wszystkie dzieci przyszły ubrane „na galowo” i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

 

Uroczystości rozpoczynało powitanie zebranych gości przez wychowawczynie grup. Następnie nauczycielki dokonały krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przedszkolaki recytowały wiersze o treści patriotycznej  i śpiewały piosenki ,,Co to jest niepodległość’’; ,,Przybyli Ułani’’; ,,Tu jest moje miejsce’’; ,,Jesteśmy Polką  i Polakiem’’. Ogromne wrażenie zrobiły przygotowane tańce – polonez oraz krakowiak. Dumnie, przyjmując właściwą postawę ,,na baczność’, wszyscy odśpiewali Hymn Polski ,,Mazurek    Dąbrowskiego’’.

 

Uroczystości  miały na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

 

 

Dziękujemy Rodzicom za świętowanie razem z nami, a dzieciom za piękny występ.