Wycieczka przedszkolaków do ,,Wioski wielkanocnej”
Wycieczka przedszkolaków do ,,Wioski wielkanocnej”
Dodany dnia3 kwietnia 2025 |przez Bernadetta Stawarz

W dniu 25.03.2025 przedszkolaki z grupy Zielonej pojechały na wycieczkę do Bratkowic, gdzie znajduje się ,,Wioska wielkanocna”.

 

 

Na początku pobytu, dzieci dostały zadanie specjalne – znaleźć złote jajka, które były schowane w różnych miejscach wioski. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem zabrały się do poszukiwań. Dużą frajdą okazały się również zabawy zręcznościowe polegające na rzucaniu piłką do celu, zabawy skoczne na dmuchanych materacach, celowanie do puszek ustawionych w piramidę, gra – ,,Jak wydostać się z labiryntu?’’.

 

Dzieci wzięły także udział w spotkaniu z Królikiem, który opowiadał o tradycjach i zwyczajach dotyczących świąt wielkanocnych. Potem były zagadki, czekoladowe jajeczka niespodzianki i pamiątkowe zdjęcia z Królikiem Bratkiem.

Wiele radości i zachwytu sprawił dzieciom pobyt w mini zoo, gdzie mogły z bliska zobaczyć, a nawet dotknąć i nakarmić zwierzęta – małe króliczki, kozy, owieczki. W wiosce wielkanocnej znajdował się kemping, w którym przedszkolaki przymierzały śmieszne, kolorowe okulary, opaski z zajęczymi uszami, oglądały barwny wystrój
pomieszczenia, a także odpoczywały na wygodnych kanapach.

 

Ostatnim punktem programu było wykonanie pracy plastyczno – technicznej, polegającej na pomalowaniu farbami plakatowymi zwierząt z gipsu.

Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości, rozwinęła talenty, umiejętności i zainteresowania, dostarczyła dużo ciekawych informacji na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 

 

Palmira Dąbek