Akcja charytatywna „Świąteczne Ozdoby”
Akcja charytatywna „Świąteczne Ozdoby”
Dodany dnia17 stycznia 2018 |przez admin

W dniach 18-22 grudnia 2017 r. w budynku SP nr 2 w Leżajsku położonym przy ul. Mickiewicza miała miejsce XVIII odsłona cyklicznej wewnątrzszkolnej akcji dobroczynnej „Świąteczne Ozdoby”. W jej trakcie uczniowie z klas 1-5 własnoręcznie wykonali wiele rozmaitych bożonarodzeniowych elementów dekoracyjnych (m.in.: kartek świątecznych, stroików, ozdób choinkowych) z przeznaczeniem na ogólnodostępny kiermasz zorganizowany w głównym hallu placówki i przeprowadzony przez przedstawicieli klas piątych. Wpływy uzyskane ze sprzedaży powstałych prac w wysokości 1175 zł przekazano Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Nadrzędne cele tego charytatywnego przedsięwzięcia obejmowały: uwrażliwienie uczniów na niedolę innych osób, integrowanie środowiska szkolnego, pielęgnowanie tradycji świątecznych, kształtowanie kreatywności i innowacyjności, rozbudzanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i odpowiedzialności za wykonaną pracę. Pieczę nad przebiegiem akcji sprawowały: p. Małgorzata Czyż-Czerwonka, p. Barbara Sarzyńska, p. Bożena Zygmunt, p. Anna Żak.