Apel Burmistrza Leżajska do Rodziców uczniów i wychowanków ZSP2
Apel Burmistrza Leżajska do Rodziców uczniów i wychowanków ZSP2
Dodany dnia13 marca 2020 |przez Maciej Polański

Szanowni Rodzice

 

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej

o czasowym ograniczeniu funkcjonowania szkół i przedszkoli od 12 do 25 marca br., jako następstwo zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa kieruję do Państwa prośbę o odpowiedzialne współdziałanie.

 

Proszę o wyjaśnienie dzieciom powodów zamknięcia szkół i poinformowania, że nie jest to forma dodatkowych ferii. Okres ten powinien stanowić czas nauki w warunkach domowych – powtórzeń materiału dydaktycznego i wszelkiej innej pracy, która ma charakter edukacyjny.

 

Apeluję do Państwa, aby dzieci nie przebywały w miejscach publicznych, unikały dużych skupisk ludzi oraz pobytu na placach zabaw i obiektach sportowych.

 

Proszę także, by dzieci nie miały bliskich kontaktów z osobami starszymi, które w sposób szczególny powinny być chronione przed koronawirusem. Z tego powodu zdecydowanie nie rekomenduję powierzania opieki nad dziećmi dziadkom i osobom starszym.

 

Ireneusz Stefański

Burmistrz Leżajska