Bieganie to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia.
Bieganie to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia.
Dodany dnia19 listopada 2018 |przez admin

       Daje najlepsze rezultaty i – co najważniejsze – niewiele kosztuje. Dzięki joggingowi zmniejszysz ryzyko chorób serca i układu krążenia, schudniesz, wymodelujesz sylwetkę, ale też poprawisz inteligencję i wygląd skóry.   

        Rekreacyjne bieganie dla zdrowia dostarcza organizmowi wielu korzyści. Docenili je już dawno Amerykanie – w samym Nowym Jorku biega więcej ludzi niż w całej Polsce, dzięki temu w USA odnotowano wyraźny spadek liczby zawałów i chorób niedokrwiennych serca. Biegając, możesz zapobiegać osteoporozie, cukrzycy, chorobom serca, nowotworom, nerwicom, depresji i wielu innym cywilizacyjnym zmorom.

Systematyczne bieganie ma pozytywny wpływ na wzmocnienie serca i układu krążenia .

Ludzie uprawiający systematycznie bieganie rzadko chorują, przeziębieniom i infekcjom ulegają rzadziej i łagodniej je znoszą. Szczególnie, gdy bez względu na pogodę biegają na świeżym powietrzu. To uodparnia organizm, hartuje go i poszerza tolerancję na gwałtowne zmiany ciśnienia atmosferycznego. Dzięki temu maleje podatność na depresję oraz złe samopoczucie, powodowane zmianami pogody.

Bieganie zaliczamy do najbardziej popularnych dyscyplin sportu. W kalendarzu imprez szkolnych również nie brakuje rozgrywek związanych z bieganiem. W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy

 

W tym samym składzie dziewczęta wystartowały w corocznym biegu ulicznym „Uciekaj przed nałogiem”.

Po rozgrzewce odbył się bieg dziewcząt, a następnie chłopców. Całą trasę tj. od startu z ulicy Bernardyńskiej, następnie ulicą Armii Krajowej i ulicą Klasztorną do bramy szkoły zabezpieczali funkcjonariusze leżajskiej komendy policji.

Bezpośrednio po biegu odbyła się dekoracja zwycięzców pięknymi pucharami i pamiątkowymi dyplomami, których wręczenia dokonała pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 pani Elżbieta Dmitrowska  .

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce Michał Kumięga

II miejsce- Adrian Skowronek w kategorii chłopców starszych a w kategorii chłopców młodszych

II miejsce – Kisielewicz Kacper

W kategorii dziewcząt :

III miejsce – Magdalena Motor

T. Dydacka – Jarek