Chór CANTI
Chór CANTI
Dodany dnia8 stycznia 2016 |przez admin

Szkolny chór dziewczęcy „CANTI” powstał we wrześniu 2011 r. z inicjatywy p. Barbary Kuczek, która pełni w nim funkcje kierownika artystycznego i dyrygenta.

Nadrzędne cele tego edukacyjnego przedsięwzięcia, przeznaczonego dla uczennic z klas 4-6,  obejmują: rozbudzanie zamiłowania do zbiorowego śpiewania, wdrażanie młodych ludzi do aktywności artystycznej i spędzania wolnego czasu na niwie sztuki, kształcenie umiejętności współżycia w zespole i wyrabianie odpowiedzialności za poziom jego działań, przyczynianie się do wzbogacenia życia kulturalnego macierzystej placówki. Na repertuar chóru składają się pieśni patriotyczne, okolicznościowe, oraz kolędy i pastorałki.

Występy podopiecznych p. Barbary Kuczek uświetniły wiele szkolnych uroczystości: coroczne obchody Święta Niepodległości, obchody rocznic uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, akademie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przedstawienia „jasełkowe”, programy artystyczne związane z pożegnaniem absolwentów, edycje Święta Szkoły, uczniowską galę artystyczno-sportową będącą częścią sesji pedagogicznej międzynarodowego projektu realizowanego w ramach akcji Comenius. Chór „CANTI” reprezentował ponadto „dwójkę” podczas koncertu w Bazylice O.O. Bernardynów w Leżajsku.

B. K.