Dwójka gra dla WOŚP
Dwójka gra dla WOŚP
Dodany dnia12 lutego 2024 |przez Maria Motor

W dniu 26 stycznia w SP 2 w Leżajsku odbył się kolejny koncert, który miał na celu wsparcie 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.
Mottem zbiórki jest„Tu wszystko gra OK!”.

W dzisiejszych czasach powinniśmy przypomnieć sobie o tym co dobre w nas i wokół nas. Odnaleźć w sobie siłę dobra. WOŚP wykonuje ogromną pracę edukacyjną ,wpajając wartości związane z pomaganiem innym i wolontariatem. Daje nam ziarenko dobra, które może w przyszłości wykiełkować, jeśli my także wykrzeszemy z siebie choć trochę energii i zaangażowania.

  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji –sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

 

 W koncercie wzięli udział:

ZPi T „Leliwa”  i „ Mała Leliwa”, Marcin Ćwikła ,- Filip Kostka , Małgorzata Król,Bartłomiej Siusta, Wiktoria Murdzia, Małgorzata Król,Nikola Nazar i Natalia Figiela, Stanisław Moturniak ,Paweł Cioch , wokalistki grupy „Meritum” z MCK w Leżajsku; Amelia i Milena Socha i Julia Tłuczek , ZTE „ Szept” , a całość koncertu prowadzili Bianka Reingruber i Julian Słupek.

WOŚP to Siła Dobra – organizacje pozarządowe i społeczne inicjatywy odgrywają potężną rolę w kształtowaniu się społeczeństwa obywatelskiego. Jedna z nich – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, od 31 lat uczy nas jak okazywać dobro i bezinteresownie dzielić się nim z innymi

Dziękujemy przede wszystkim  – którzy bezinteresownie angażują się społecznie i pomagają drugiemu człowiekowi –

Liczą się chęci i pomysł. Wolontariusze są siłą WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to cała armia ludzi o wielkich sercach – tych, którzy w śniegu, deszczu, słońcu i w błocie, z puszkami w dłoniach, zbierają od grosza po najwyższe nominały, nagradzając darczyńców serduszkami.

W tym roku w naszej szkole wolontariusze także stanęli na wysokości zadania, nie wszyscy ochotnicy mogli zostać wolontariuszami, ze względu na  tak dużą liczbę chętnych. W tej akcji chodzi o pomoc- my także dzisiejszym koncertem dokładamy cegiełkę do tej akcji zebraliśmy 948,50 zł.

Nad całością akcji i koncertem czuwała p. Teresa Dydacka-Jarek.

Dziękujemy wszystkim za udział i   wspierajmy  siłę dobra….