Dzień Flagi w Przedszkolu
Dzień Flagi w Przedszkolu
Dodany dnia16 maja 2023 |przez Bernadetta Stawarz

Barwy Ojczyste” Cz. Janczarski
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość
Biel – serce czyste…
Piękne są nasze barwy ojczyste.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. Przedszkolaki także postanowiły uczcić nasze barwy ojczyste. Tego dnia wszyscy wspaniale prezentowali się w strojach galowych. Chętnie  wykonywali prace plastyczno-techniczne, wśród których nie mogło zabraknąć chorągiewek. W czasie zajęć dzieci miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe należy szanować. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych prezentowały również swoje umiejętności recytatorskie i wokalne o tematyce patriotycznej. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki. Później w postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”. Było bardzo uroczyście.

LK