DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Dodany dnia15 listopada 2023 |przez Bernadetta Stawarz

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym bodźcem do wspólnej zabawy dzieci, rodziców i dziadków. Dzień ten niesie za sobą nie tylko możliwość docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci i  zdobywania wiedzy na różne tematy.

 

 

W naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek obchodziliśmy 6 listopada. Dzieci przyszły do przedszkola przebrane za swoje ulubione postacie z bajek. Tego właśnie dnia  odwiedziły nas panie z Biblioteki Miejskiej w Leżajsku, które przyniosły przedszkolakom koszyki pełne książek z bajkami i baśniami. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom bajkowych postaci. Dzieci 3, 4 i 5 letnie wysłuchały historii czytanych przez panie bibliotekarki, później oglądały książeczki przyniesione przez naszych gości, a na koniec brały udział w bajkowej zabawie. Natomiast nasze 6-latki udały się z wizytą do Biblioteki w MCK. Obejrzały bibliotekę i poznały bogate księgozbiory. Wszystkim dzieciom podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Później wysłuchały bajkę przeczytaną przez panią bibliotekarkę. W radosnych nastrojach wróciły do przedszkola, aby w przebraniach  postaci z bajek świętować ten dzień.