Dzień Postaci z Bajek
Dzień Postaci z Bajek
Dodany dnia19 listopada 2022 |przez Bernadetta Stawarz

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek 4 listopada nasze przedszkole zamieniło się  w niezwykłą  krainę bajkowych postaci.

 

 Zawitały do nas wróżki, księżniczki, motylki i  biedronki, kowboje, Batmany, Spidermany, czarodzieje, a nawet Czerwony Kapturek z  Czarownicą oraz wiele innych bajkowych postaci. Święto to ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Tego dnia każda grupa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek i baśni. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki, dopasowywały rekwizyty do postaci z odpowiedniej bajki. Były muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe oraz prezentacja bajkowych przebrań. Dzieci świetnie radziły sobie z zadaniami, co świadczy o tym, że bardzo dobrze znają bajki. 

 

    Po wyczerpującej pracy umysłowej rozpoczął się długo wyczekiwany „Bajkowy Bal”. Wychowankowie wesoło tańczyli przy dźwiękach muzyki. Na zakończenie dnia wszyscy kolorowali i rysowali swoich ulubionych  bajkowych bohaterów.

 

   Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Warto wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Wartościowe książki kształcą  odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Wspólne świętowanie dostarczyło przedszkolakom bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniało wszystkim o nieocenionej i ponadczasowej wartości czytania dzieciom.

LK