Grecka przygoda w „dwójce”
Grecka przygoda w „dwójce”
Dodany dnia18 marca 2023 |przez Bernadetta Stawarz

Grecka przygoda w „dwójce” – to  ostatni cykl warsztatów ze zdrowego odżywiania dla klas ósmych.

Przy dźwiękach „Zorby” rozpoczęło się spotkanie z p. Małgorzatą Mazur i p. Pauliną Bigas, które w sposób profesjonalny a zarazem bardzo ciekawy wprowadzały naszych uczniów w klimaty śródziemnomorskie, ucząc kompozycji zdrowego posiłku.

 

Jak zwykle na początku część uczniów podeszła do tematu z dużą rezerwą, ale z czasem nawet ci malkontenci przekonali się, że zdrowo to nie znaczy niesmacznie. Klasa 8b na swoich warsztatach miała gościa. Odwiedził nas Burmistrz Miasta p. Ireneusz Stefański, dzięki któremu warsztaty mogły być realizowane w tak atrakcyjnej formie, ponieważ wsparcie finansowe jest nieodzowne i umożliwia realizację pomysłów wspierających wszelkie profilaktyczne działania w szkole.

 

Młodzież z dużym zaangażowaniem wymieniała swoje spostrzeżenia i  wskazywała na zasadność takiej formy realizacji projektu, który bardzo im się podoba.

 

Projekt warsztatów dotyczących zdrowego odżywiania cieszył się ogromną  popularnością nie tylko wśród uczniów, ale i nauczycieli, a także części rodziców. Młodzież bardzo lubi zajęcia w formie warsztatów, dają one bowiem wiele radości, pomagają poznać się nawzajem, uczą współpracy, a poznawanie wieloma zmysłami pozwala zapamiętać na dłużej.

 

W myśl aforyzmu Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

 

Teresa Dydacka-Jarek