W ramach realizowanego w SP 2 programu edukacyjnego „Patriotyzm jest w nas” społeczność uczniowska odwiedza miejsca pamięci narodowej.
14 listopada 2016 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z „dwójki” udali się na Cmentarz Komunalny w Leżajsku, by złożyć hołd poległym w obronie Ojczyzny, zapalając znicze i składając kwiaty na ich grobach, oraz wygłaszając modlitwę. Uczniowie przybyli również na miejsce kaźni przy ulicy 28 Maja i oddali cześć mieszkańcom naszego miasta zamordowanym przez Niemców podczas pacyfikacji w 1943 roku.









