I Drużynowy Turniej Szkół Podstawowych w Badmintonie
I Drużynowy Turniej Szkół Podstawowych w Badmintonie
Dodany dnia22 października 2022 |przez Bernadetta Stawarz

I  Drużynowy Turniej Szkół Podstawowych w Badmintonie

w ramach współzawodnictwa międzypowiatowego dzieci

o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla

pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Leżajska

Ireneusza Stefańskiego

 

 

Choć w badmintona grał prawie każdy, to często jest to sport niedoceniany. Niesłusznie – wymaga refleksu i sprawności, o których wielu z nas może jedynie pomarzyć.

 

W naszej szkole odbyła się I edycja Drużynowego Turnieju Szkół Podstawowych w Badmintonie. W dniu 30 września rywalizowały dziewczęta, a 7 października – chłopcy. Organizatorami tego sportowego święta był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy z Przeworska  i nasza szkoła, a pomysłodawcą był p. Władysław Kruk – absolutny wielbiciel tego sportu. Za całą organizację i logistykę odpowiedzialna była p. Teresa Dydacka-Jarek.

 

Turniej został uroczyście otwarty przez Burmistrza Miasta Leżajska Ireneusza Stefańskiego i Dyrektora ZSP nr 2 w Leżajsku Macieja Polańskiego. Gośćmi byli Dyrektor SP 1 w Leżajsku p. Beata Wójtowicz, Prezes MUKS w Przeworsku p. Andrzej Rozpotyński oraz Wiceprezes p. Ireneusz Jarmulewicz.

 

Celem takich spotkań jest popularyzacja badmintona, a także propagowanie sportowej rywalizacji. W zawodach dziewcząt wzięły udział tylko trzy szkoły, zgłaszając 9 drużyn (27 uczestniczek), natomiast do zawodów drużyn chłopięcych zgłosiło się aż 15 zespołów (55 uczestników) z siedmiu szkół.

 

Po zaciętej rywalizacji wśród dziewcząt nasza szkoła zajęła I miejsce. Dziewczęta grały w składzie :     

        Zuzanna Półtorak

        Angelina Tomashchuk

        Gabriela Kania

 

II i III miejsce zajęły drużyny z SP nr 1 w Leżajsku.

 

Chłopcom z ZSP nr 2 nie udało się zdobyć trofeum, bo szkoły z Majdanu i Przeworska zdominowały turniej. Są to szkoły z długoletnią tradycją w tej dyscyplinie sportu. Spotkania były bardzo emocjonujące i wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Niestety końcowa klasyfikacja jest nieunikniona i pomimo woli walki oraz ogromnego zaangażowania wynik był nieubłagany.

 

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce –  SP z Majdanu zespół II

II miejsce – SP nr 2 z Przeworska

III miejsce – SP z Majdanu zespół I

 

 Dzięki sponsorom wszyscy zawodnicy mieli sposobność zjeść wspólny posiłek, nawiązać nowe znajomości, świetnie się bawić i planować następne spotkania na kolejnych turniejach.

 

Mamy nadzieję, że badminton będzie coraz bardziej popularny  wśród naszych uczniów, stanie się źródłem radości i wielu pozytywnych doświadczeń, a także da możliwość konfrontacji swoich sportowych umiejętności.

 

Organizacja turnieju przebiegła bardzo sprawnie i w  radosnej atmosferze, a była możliwa dzięki życzliwości i pomocy pana Dyrektora ZSP nr 2 w Leżajsku Macieja Polańskiego, za co serdecznie dziękujemy.

 

Jesteśmy przekonani, że spotkamy się jeszcze  na podobnych turniejach, które uczą, bawią i pozwalają dzieciom i młodzieży rozwijać zainteresowania tak ciekawą dyscypliną sportu jaką jest badminton!

 

TDJ