II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Robotyki RoboRAVE Poland
II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Robotyki RoboRAVE Poland
Dodany dnia25 marca 2019 |przez admin

W dniach 21-23.03.2019 r. w Straszynie koło Gdańska uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Robotyki RoboRAVE Poland. RoboRAVE to międzynarodowy program edukacyjny z zakresu robotyki dla uczniów i nauczycieli. Pokazuje, jak zaprojektować, zbudować, zaprogramować oraz testować roboty wykonujące określone zadania. Wydarzenie to jest również międzynarodowym turniejem robotyki przeznaczonym dla dzieci od 8 roku życia oraz dla osób dorosłych.
Turnieje RoboRAVE rozgrywane są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie (m.in. USA, Meksyku, Kolumbii, Nigerii, Japonii, Indiach, Francji, Hiszpanii),a od zeszłego roku również w Polsce. Mottem turnieju jest”Today’s Play, Tomorrow’s Pay” a celami: zabawa podczas nauki, dzielenie się i praca zespołowa.
RoboRAVE to turniej otwarty: dowolny robot, dowolne oprogramowanie, dla każdego z dowolnego miejsca na świecie. Drużyna musi składać się z 2 do 4 uczestników i opcjonalnie trenera.

Zawody rozgrywane są w kilku grupach wiekowych zgodnie z następującym podziałem i nazewnictwem grup: ES 8-10 lat, MS 11-13 lat, HS 14-18 lat, BK < 18 lat.

W konkursie wystartowały drużyny z Turcji, Węgier, Estonii i Polski.

W tym roku naszą szkołę reprezentowało 5 drużyn, które startowały w kilku wyzwaniach. Drużyna w składzie Magdalena Rydzik, Eliza Smoleń, Bartosz Różak i Filip Fogiel zajęli II miejsce w kategorii  MS Sumo Bot a drużyna w składzie Krystian Baran, Dawid Baran, Rafał Ożóg, Sebastian Ślanda VI miejsce. 

 Do konkursu uczniów przygotowali Bożena Leniart i Maciej Polański.

B. Leniart