III Festiwal Języka Rosyjskiego.
III Festiwal Języka Rosyjskiego.
Dodany dnia5 marca 2019 |przez admin

27 lutego 2019 odbył się kolejny Festiwal Języka Rosyjskiego, który został zorganizowany przez Filologię Rosyjską na Uniwersytecie Rzeszowskim. Festiwal cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów i nauczycieli województwa podkarpackiego. Z roku na rok powiększa się liczba chętnych studentów i uczniów, pragnących uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach. Obecnie liczba ta wyniosła 130 uczestników, w tym 12 uczniów III klasy gimnazjum naszej szkoły: Bartłomiej Dudziński, Mateusz Krzemiński, Wiktoria Wolska, Wiktor Kuczek, Filip Hajder, Katarzyna Długosz, Jagoda Łuszczak, Antonina Krupa, Mateusz Wiech, Martyna Śliwa, Wojciech Kosior, Agnieszka Męczyńska. Uczniowie ci wzięli udział w konkursie wiedzy o Rosji oraz teście leksykalno – gramatycznym dla uczniów klas gimnazjalnych i szkół podstawowych województwa podkarpackiego.
W teście leksykalno- gramatycznym sukces odnieśli nasi uczniowie:

II m-ce Filip Hajder kl.III c
III m-ce Wojciech Kosior kl. III a

Uczniom i nauczycielom gratulowali znamienici goście, między innymi Wicekonsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie Siergiej Manko. Zwycięscy otrzymali z rąk organizatorów i gości cenne nagrody. Natomiast każdy uczestnik Festiwalu otrzymał pamiątkowy dyplom.
Jedną z atrakcji tego dnia była degustacja potraw kuchni rosyjskiej.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Jolanta Goch, Bożena Zygmunt.

Jolanta Goch