Jakub Czubat z 8a laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Fizyki
Jakub Czubat z 8a laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Fizyki
Dodany dnia21 czerwca 2022 |przez Jerzy Świta

„Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia…”

                                                                                                                           Albert Einstein

 W roku szkolnym 2021/2022 w zaszczytnym gronie laureatów znalazł się utalentowany uczeń naszej szkoły Jakub Czubat z klasy 8a.

Celem konkursu było  kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów z wykorzystaniem praw i zależności fizycznych, wykorzystywanie elementów metodologii badawczej do zdobywania
i weryfikowania wiedzy fizycznej, kształtowanie podstaw rozumowania naukowego, wyjaśnianie zjawisk fizycznych w sposób naukowy.

Jakub interesuje się  astronomią. Z pasją poznaje także nowe prawa
i pojęcia fizyczne oraz rozwiązuje różne łamigłówki logiczne – algorytmy kostki Rubika, krzyżówki, sudoku. Zagadki matematyczne rozwijają kreatywność ucznia oraz umiejętność rozwiązywania problemów. Do jego pasji należy również sport. Od 9 lat trenuje karate Shinkyokushin i osiąga sukcesy w zawodach o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Obecnie posiada zielony pas.   W przyszłości chciałby dołączyć do agencji kosmicznej NASA.

Uczeń do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela fizyki
– p. Dionizego Kyca.

Serdecznie gratulujemy!

                                                                                                 Dionizy Kyc