JASEŁKA W PRZEDSZKOLU
JASEŁKA W PRZEDSZKOLU
Dodany dnia7 lutego 2024 |przez Bernadetta Stawarz

W dniach 18.01.2024 w gr. fioletowej i 23.01.2024 w gr. pomarańczowej w przedszkolu odbyło się niezwykłe wydarzenie, łączące tradycję jasełek z uroczystym świętowaniem Dnia Babci i Dziadka.

 

To innowacyjne przedsięwzięcie, przygotowane przez nauczycielki placówki  wpisało się już w harmonogram stałych uroczystości przedszkola.

 

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyglądały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

 

Licznie przybyli, Babcie i Dziadkowie, mieli okazję oglądać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych zatytułowanych ,,Jasełka bożonarodzeniowe’’.

 

 Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja korytarza oraz kolędy. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, królów, pasterzy przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem  i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie,  wokalne i taneczne.

 

Duże wrażenie na oglądających w grupie pomarańczowej wywarł ,,Taniec Aniołów z szarfami ‘’ do piosenki Kuby Badacha pt.,, Mario czy ty wiesz…’’. Babcie i Dziadkowie z nieukrywanym zachwytem podziwiali swoje wnuczęta występujące na scenie specjalnie dla nich. Nie kryli również wzruszenia i za występ swoje wnuczki  i wnuków nagrodzili gromkimi brawami. Na koniec, wszyscy dzielili się wrażeniami przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

 

 

 

Dzieci  złożyły również swoim babciom i dziadkom gorące życzenia, zaśpiewały ,,Sto lat’’ i wręczyły przygotowane upominki .

 

E. Tomaszek