Klasa 4b z wizytą w „Eksperymentarium 3Z”
Klasa 4b z wizytą w „Eksperymentarium 3Z”
Dodany dnia6 maja 2019 |przez admin

Uczniowie klasy 4b uczestniczyli w pokazie zjawisk przyrodniczych w laboratorium „Eksperymentarium 3Z” w Rzeszowie. Pracownia Eksperymentarium 3Z zajmuje się popularyzacją nauki i techniki poprzez nowoczesne, interaktywne zajęcia politechniczne realizowane poza programem szkolnym. Formuła 3Z, czyli: Zobacz – Zbuduj – Zademonstruj. Zajęcia warsztatowe i pokazy prowadzone są przez Małgorzatę Wilczak i Pawła Pasterza.

W trakcie pokazów uczniowie dowiedzieli się jak powstają chmury, pioruny i tornada, poznali zjawisko grawitacji i ciśnienia jako siły niewidzialnej oddziałującej na przedmioty.

Powietrze, ciśnienie, pneumatyka…..z praktycznym wykorzystaniem urządzeń, w których napędową siłą jest niewidzialne – powietrze.

Pokaz wzbogacił wiedzę uczniów a wykonywane eksperymenty dostarczyły wielu wrażeń słuchowych i wzrokowych.

B. Leniart