KOLEJNE ZŁOTO DLA CHÓRU CANTIAMO!
KOLEJNE ZŁOTO DLA CHÓRU CANTIAMO!
Dodany dnia27 listopada 2017 |przez admin

W dniach 17.11. – 19.11.2017 r. odbył się XXXVII Ogólnopolski Konkurs Chórów a’ Cappella Dzieci i Młodzieży. W czerwcu miały miejsce eliminacje, w wyniku których wyłoniono najlepsze chóry z Polski. Nasz chór po raz kolejny zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego. Repertuar tego konkursu jest wyjątkowo trudny, wymaga systematyczności chórzystek i wielkiej precyzji pod czujnym okiem dyrygentki. Komisja artystyczna ocenia dobór repertuaru, intonację, dykcję, artykulację, frazowanie oraz wyraz artystyczny.

W sobotę odbyły się przesłuchania konkursowe w Filharmonii Pomorskiej, którym towarzyszyły ogromne emocje .Natomiast w niedzielę ogłoszenie wyników poprzedzone było przepięknym koncertem. Z tym wydarzeniem związane są jeszcze większe emocje.Odczytanie werdyktu przepełniło chórzystki i dyrygentkę Barbarę Kuczek wielką radością i  usatysfakcjonowaniem, ponieważ zdobyły kolejny ZŁOTY KAMERTON! Wielkie gratulacje!

Barbara Kuczek