KONCERT MUZYKI CELTYCKIEJ
KONCERT MUZYKI CELTYCKIEJ
Dodany dnia11 czerwca 2018 |przez Jerzy Świta
 16 maja 2018r. w naszej szkole odbył się koncert muzyki celtyckiej zorganizowany przez Barbarę Kuczek. W koncercie uczestniczyli uczniowie z gimnazjum oraz szóstych i siódmych klas ze szkoły podstawowej. Artyści: Agnieszka Kowalska, Paweł Szymiczek, Jacek Woźnica wystąpili w narodowych strojach szkockich. Zapoznali słuchaczy z rysem historycznym muzyki celtyckiej. Były to: melodie irlandzkie, hiszpańskie, bretońskie i szkockie. Utwory prezentowali na instrumentach charakterystycznych dla tej muzyki. Uczniowie mogli zobaczyć, a także usłyszeć brzmienie niespotykanych instrumentów – bodhran, dudy hiszpańskie, wielkie dudy szkockie, bombarda. Koncert urozmaicony był śpiewem i tańcem.
(b.k)
Obszar załączników