Konkurs GG Robot 2018
Konkurs GG Robot 2018
Dodany dnia23 maja 2018 |przez admin

18-19 maja 2018 r.  w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w odbył się Wojewódzki  konkurs budowy i programowania autonomicznych robotów mobilnych GG Robot 2018  „Kosmiczna gorączka złota”.

Konkurs GG Robot powstał w oparciu o doświadczenia nauczycieli informatyki, którzy w Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym, wprowadzali zajęcia związane z nauką programowania i robotyki. Uczniowie brali również udział w konkursach budowy robotów w kraju i za granicą.

Podczas pracy z dziećmi i młodzieżą zauważono, że udział w zawodach znacznie poprawia efekty kształcenia a międzynarodowe kontakty wzmacniają te działania oraz zdecydowanie podnoszą kompetencje językowe. Konkurs GG Robot został zorganizowany z myślą o uczniach z województwa podkarpackiego, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w rozgrywkach odbywających się daleko od miejsca ich zamieszkania. GG Robot  odbywa się od 2015 r., a od 2017 organizatorem zostało Podkarpackie Kuratorium Oświaty, które włączyło go do listy konkursów kuratoryjnych.

Współorganizatorami i realizatorami tego wydarzenia są: Zespół Szkół im. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym oraz Gimnazjum Miejskie im. Władysława Jagiełły w Leżajsku – od 2017 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w leżajsku (ZSP2). W 2018 roku turniej odbył  się w budynku ZSP2 i był dużym wydarzeniem, bo w  konkursie weźmie udział 240 uczniów z województwa podkarpackiego oraz z: gminy Pruszcz Gdański (30 uczniów), Piły i okolic (30 uczniów), z Kecskemet na Węgrzech (8 uczniów), z Sycylii (8 uczniów), Wiednia w Austrii (4 uczniów).

            Wspomniane działania służą popularyzacji i zwiększeniu dostępu do aktywności, która zachęca uczniów do nauki programowania, algorytmiki i automatyki.

Wyniki konkursu na stronie:

http://ggrobot.zsleji.pl/

                                                                                                          Maciej Polański

fot. D. Wiech