Konkurs Pięknego Czytania
Konkurs Pięknego Czytania
Dodany dnia29 marca 2017 |przez admin

Dnia 3 lutego 2017 r. w naszej szkolnej bibliotece odbyły się eliminacje konkursu o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacki Kurator Oświaty, natomiast patronat medialny – Polskie Radio Rzeszów.

 

Celem konkursu było: propagowanie czytelnictwa, popularyzacja literatury, doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej i rozwijanie twórczych talentów. W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 26 uczniów z klas I-III i 15 z klas IV-VI. Finalistami etapu szkolnego zostali: Ilona Karasińska (kl. 2b) i Łukasz Cal (kl. 6b).

W dniu 1 marca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie odbył się etap wojewódzki. Zakwalifikowanych zostało 244 uczniów z województwa podkarpackiego. Uczniowie po krótkim przygotowaniu, czytali wylosowany wcześniej fragment tekstu. Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!

M. O.