Lekcja historii w Muzeum Obozie Koncentracyjnym na Majdanku
Lekcja historii w Muzeum Obozie Koncentracyjnym na Majdanku
Dodany dnia10 maja 2018 |przez admin

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas trzecich gimnazjum, w dniach 8, 9 maja wzięli udział w żywej lekcji historii w Muzeum Obozie Koncentracyjnym  Majdanek – Lublin pod kierunkiem przewodnika.  Przez ponad 2,5 godziny oglądali obiekty i eksponaty muzealne. Z uwagą słuchali wykładu przewodnika. Byli zainteresowani, a niekiedy wstrząśnięci tym co działo się na terenie obozu koncentracyjnego podczas II wojny światowej. Była to wspaniała, żywa lekcja historii.

Następnie pojechaliśmy na obiad i spacer po lubelskiej starówce.

Wróciliśmy do Leżajska w godzinach wieczornych. Wyjazd dostarczył wielu emocji i refleksji uczniom i nauczycielom. Wszyscy uznali wycieczkę za ciekawą i kształcącą. Nasza młodzież wykazała się wysokim poziomem kultury osobistej.

  Wiesława Stangenberg