Dzień Kropki
Dzień Kropki
Dodany dnia30 września 2022 |przez Jerzy Świta

       15 września dzieci z  Przedszkola Miejskiego nr 4 w Leżajsku obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest wzbudzenie kreatywności,  pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności oraz zachęcenie dzieci do tworzenia i  działania.

        Na zajęciach przedszkolaki poznały genezę święta. Uważnie wysłuchały opowiadania o tym jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent.

        Wesołe zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.  Nawet rodzice dołączyli do naszego święta. Uśmiechu i radości oraz fantazji w tworzeniu obrazów z kropek i kropeczek nie zabrakło.

        Tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt ich nie widział. Okazało się, że towarzyszą nam w codziennym życiu: z kropki można zrobić  słońce,  bombkę choinkową czy piłkę, ma je biedronka i muchomor.

 Na koniec dzieci wzięły udział w sesji zdjęciowej w „kropkowej” foto budce.

BYŁO RADOŚNIE I „KROPKOWO”.