Międzynarodowy Konkurs Budowy i Programowania Robotów Botball 2023.
Międzynarodowy Konkurs Budowy i Programowania Robotów Botball 2023.
Dodany dnia30 marca 2023 |przez Maria Motor

Nasi młodzi robotycy cały czas współzawodniczą w Międzynarodowym Konkursie Budowy i Programowania Robotów Botball 2023.

Regionalne eliminacje odbywają się w Wiedniu, w budynku jednej z największych szkół średnich technicznych w Europie – TGM (Technologisches Gewerbemuseum (TGM) Höhere Technische Bundeslehr- u Versuchsanstalt). Pomimo tego, że są najmłodszą drużyną w konkursie już osiągnęli pewne sukcesy: zajęli 6 miejsce w eliminacjach (Seeding Rounds) oraz zakwalifikowali się do finału Double Eliminations. W tej ostatniej kategorii zwyciężyli w trzech spotkaniach a w jednym uznali wyższość przeciwników. W konkursie bierze udział 17 drużyn, reprezentujących szkoły średnie i jedna (nasza) reprezentująca szkołę podstawową.

 

Finał konkursu odbędzie się w piątek. Trzymajmy kciuki za ich występ.

MP