MIĘDZYNARODOWY KONKURS „MATEMATYCZNY KANGUR” w naszej szkole
MIĘDZYNARODOWY KONKURS „MATEMATYCZNY KANGUR” w naszej szkole
Dodany dnia16 marca 2018 |przez Jerzy Świta

15 marca 2018 r. o godz. 9.00 prawie 200 uczniów  naszej szkoły wzięło udział w matematycznych zmaganiach w  ramach Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”.  W ciągu 75 minut musieli rozwiązać  30 zadań (najmłodsi  – 24 zadania) o różnym stopniu trudności. I mimo, że zadania nie należą do łatwych, czasem wymagają bardziej logicznego myślenia czy sprytu niż rzetelnej wiedzy matematycznej, od kilku lat przyciągają sporą liczbę uczestników.
Pamiątką dla każdego uczestnika była logiczna zabawka oraz słodka niespodzianka przekazana przez organizatorów tego konkursu .

Dziękuję nauczycielom za zaangażowanie w organizację oraz przygotowanie uczniów do konkursu.

UG