MIĘDZYNARODOWY SUKCES CHÓRU CANTIAMO I BELCANTO POD BATUTĄ BARBARY KUCZEK
MIĘDZYNARODOWY SUKCES CHÓRU CANTIAMO I BELCANTO POD BATUTĄ BARBARY KUCZEK
Dodany dnia13 stycznia 2018 |przez admin

09 grudnia 2017 r. w Kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie odbył się VIII Międzynarodowy Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Konkurowały ze sobą chóry z różnych krajów, między innymi z Macedonii, Estonii, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Irlandii i oczywiście z Polski, oceniane przez międzynarodowe jury. Moje chórzystki zaśpiewały wyjątkowo pięknym wokalem.
Byłam bardzo zadowolona z występu konkursowego. Wieczorem, tego samego dnia w Kościele Mariackim miał miejsce koncert, w którym uczestniczyły chóry leżajskie. Wielkim zaszczytem było dla nas, że mogłyśmy zaśpiewać przed samym ołtarzem Wita Stwosza. Następnego dnia odbyło się ogłoszenie wyników w Kościele Św. Katarzyny. Werdykt okazał się wspaniały – SREBRNE DYPLOMY dla obu chórów.