Mini – koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia 2019 roku
Mini – koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia 2019 roku
Dodany dnia17 stycznia 2019 |przez admin

            Oj, działo się!

    Już po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a w naszej szkole po raz 19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jednorazowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację. Odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia każdego roku.           Z naszej szkoły kwestowało 50 wolontariuszy. Bardzo im za to dziękujemy. W tym roku pieniądze zbierane były na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny. Już po raz 19 orkiestra grała w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 równie mocno, jak i w całej Polsce. Przez te wszystkie lata uczniowie nie zatracili wiary w sens tych działań.   15 stycznia, od samego rana w szkole było wielkie granie. Wolontariusze: Ania, Agata, Kasia, Karolina, Mateusz- uczniowie klas gimnazjalnych oraz Ania, Asia, Julia, Kornelia, Magda- uczennice szkoły podstawowej, rozdawali uśmiechy w zamian za drobne datki do puszek.

         Główny koncert odbył się pod hasłem: „ Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla małych dzieci i bez focha”. Na scenie wystąpił zespół ludowy „Leliwa” oraz grupa taneczna „Szept”.  Zespoły zaprezentowały się fantastycznie. Zachwyt wzbudziły pokazy gimnastyczne. Dziewczęta wykazały się wspaniałą sprawnością fizyczną. Dobra gra, naszych młodych muzyków: Magdy i Wiktorii, urzekła widzów. Była ukojeniem dla naszych serc. Mini-koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzili: Laura i Wiktor.                                             

W tym roku wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 zebrali 1024 złote i 05 groszy.

U. Wyszyńska