Nauczycielska sesja ewaluacyjna w Leżajsku
Nauczycielska sesja ewaluacyjna w Leżajsku
Dodany dnia9 maja 2016 |przez admin

W dniach 29 maja – 1 czerwca 2011 roku reprezentanci szkół partnerskich gościli w murach leżajskiej „dwójki”. 30 maja w godzinach przedpołudniowych miało miejsce uroczyste spotkanie inaugurujące sesję edukacyjną poświęconą ewaluacji działań związanych z realizacją projektu. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku p. Józef Rzeszutko, a następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Leżajska p. Piotr Urban. Kolejnym punktem szkolnej gali była wielostronna prezentacja uczniowskich dokonań artystycznych, językowych i sportowych. Na scenie pojawili się przedstawiciele wszystkich klas 1-6 prezentując program złożony z piosenek polskich i obcojęzycznych (śpiewanych w języku angielskim, hiszpańskim i włoskim), polskich tańców ludowych (krakowiaka, lasowiaka, wiązanki tańców rzeszowskich), oraz pokazu gimnastycznego.

Goście z zagranicy mieli także w tym dniu sposobność uczestniczenia w otwartych zajęciach lekcyjnych. Ponadto przygotowano dla nich kilka ekspozycji plastycznych i fotograficznych dotyczących historii oraz czasów współczesnych szkoły i miasta.

Dzień później odbył się przegląd prezentacji multimedialnych uwzględniających finalne produkty powstałe w pierwszym etapie realizacji projektu. Uczestniczący w nim nauczyciele wymienili się doświadczeniami na temat sposobów wcielenia w życie poszczególnych pomysłów i zamierzeń, dokonali ewaluacji rezultatów dotychczasowej pracy, opracowali założenia na przyszłość.

Program wizyty pedagogów z zagranicznych szkół był bardzo różnorodny. Poza angażowaniem się w czynności bezpośrednio związane z organizacją projektu mieli oni również okazję zapoznania się z cechami polskiego systemu edukacyjnego oraz wzbogacenia swej wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego i teraźniejszości wybranych miejsc Podkarpacia i Małopolski (udział w obchodach „Dni Leżajska 2011”; zwiedzanie: kompleksu klasztornego OO. Bernardynów w Leżajsku, Muzeum Zamkowego w Łańcucie, Muzeum Ziemi Leżajskiej, cmentarza żydowskiego w Leżajsku z kaplicą nagrobną cadyka Elimelecha, Zakładów Piwowarskich w Leżajsku).