OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  GŁOŚNEGO  CZYTANIA
OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  GŁOŚNEGO  CZYTANIA
Dodany dnia11 października 2018 |przez admin

Książka uczy,

książka bawi,

w świat fantazji nas zabiera.

Czasem wzruszy…

Może sprawić,

że samotność nie doskwiera.

I że nie dopada nuda –

bo potrafi czynić cuda!

            Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Z okazji wydania ilustrowanych opowieści o wesołych przygodach Gangu Słodziaków, został ogłoszony konkurs dla szkół podstawowych „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. Nasza szkoła otrzymała bezpłatne zestawy książek „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” oraz pakiety materiałów informacyjnych i motywacyjnych, które pomogą zachęcić uczniów do codziennego czytania.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klas I – III naszej szkoły wraz z wychowawczyniami przyłączyły się do świętowania tego dnia. Trzeciego października wszyscy zebrali się w pięknie przystrojonej sali, aby wysłuchać opowieści o przygodach uroczych zwierzątek z Leśnej Polany. Panie bibliotekarki zaprosiły do czytania znane w szkole osoby: Pana Macieja Polańskiego – dyrektora szkoły, Panią Lidię Kucharską – wicedyrektorkę, Panią Jadwigę Sarzyńską – babcię ucznia z klasy II, Panią Dominikę Polańską – mamę uczennicy z klasy II, Panią Lidię Kowalską – higienistkę szkolną oraz Księdza Kamila Gniwka – katechetę szkolnego.

Dzieci słuchały bardzo uważnie, bo to nie był koniec przygody ze Słodziakami. Teraz muszą  podzielić się z Biurem akcji relacjami z tych uroczystości, jak również własnymi historiami o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Prace uczniów mogą być różne w zależności od poziomu:

  • Klasy I rysują swoje historie,
    • Klasy II tworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów),
    • Klasy III piszą krótkie historie i je ilustrują.

            Do 24.10.2018 roku można wysłać relację z Dnia Głośnego Czytania oraz zdjęcia prac uczniów. W konkursie można zdobyć wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrać dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości 3 000 złotych. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 19.11.2018.

            Całą akcją w naszej szkole kierują panie bibliotekarki: Małgorzata Czyż-Czerwonka, Barbara Sarzyńska oraz Bożena Zygmunt

B. Zygmunt