Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Dodany dnia5 października 2023 |przez Bernadetta Stawarz

„Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj.
To święto Ani, Basi, Krzysia.
W Dzień Przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami kto tylko chce.”

 

 

 

W 2013 roku Sejm RP uchwalił dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
Święto to, ma podkreślić olbrzymią wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz dostarczyć im dodatkowej okazji do zabawy i czerpania radości   z bycia przedszkolakiem.

 

Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci świętowały od samego rana.Tego dnia czekało na nie wiele niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez panie nauczycielki. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Nauczycielki w grupach złożyły wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni  i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

 

Każdy przedszkolak otrzymał Medal Przedszkolaka i Dyplom Przedszkolaka upamiętniający ten dzień.

Zwieńczeniem święta było wręczenie dzieciom słodkich upominków przygotowanych przez rodziców.

 

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci długo i z przyjemnością będą wspominać Dzień Przedszkolaka.

LK