Ogólnopolski Konkurs Budowy i Programowania Robotów GG Robot po raz drugi w Leżajsku
Ogólnopolski Konkurs Budowy i Programowania Robotów GG Robot po raz drugi w Leżajsku
Dodany dnia20 maja 2019 |przez Maciej Polański

Od 09.05.2019 roku, przez trzy dni, w Szkole Podstawowej nr 2 w Leżajsku 230 młodych robotyków rywalizowało podczas tegorocznych zawodów. Po czynnościach organizacyjnych rozpoczęły się rozgrywki,  młodzi programiści rywalizowali z innymi drużynami w konkursie GG Robot 2019, który w tym roku odbył się pod hasłem: „Przyjaciele elektrycznego myślenia”. Uczestnicy konkursu wzięli także udział w regionalnych eliminacjach Międzynarodowego Konkursu Botball 2019. W hali sportowej przy ul. Mickiewicza 51 rozstawionych zostało 6 stołów z zadaniami dla skonstruowanych i zaprogramowanych przez uczniów robotów.

  

Nadmienić trzeba, że rangę konkursu podnosi fakt wpisania go na listę kuratoryjnych konkursów tematycznych. Najlepsi z biorących udział otrzymali tytuł laureata i finalisty konkursu kuratoryjnego. Tytuły te mają duże znaczenia podczas rekrutacji do szkół średnich i mogą zadecydować o tym czy kandydat dostanie się do klasy, którą sobie wymarzył.

Konkurs GG Robot ma już wyrobioną markę nie tylko w Polsce, ale również w Europie, regularnie biorą w nim udział uczniowie z Węgier oraz z Włoch, a dokładnie z Sycylii, czyli jej południowych granic. Liczną reprezentację stanowi grupa uczniów z województwa pomorskiego, którzy w liczbie 32 wzięli udział w naszym konkursie. Nie zabrakło także pasjonatów z bliższych i dalszych terenów naszego kraju. Przyjechały do nas drużyny z: Grodziska Górnego, Grodziska Dolnego, Białobrzegów, Soniny, Jarosławia, Mielca, Ustrzyk Dolnych, Rzeszowa, Grabownicy, Połomii, Łańcuta, Jawornika, Gwoźnicy Górnej, Przejazdowa, Lubeni. Chociaż konkurs odbył się w Leżajskim Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 2 po raz drugi to trzeba stwierdzić, że cieszy się on dużym zainteresowaniem, a osoby biorące w nim udział wykazują się wyjątkowym profesjonalizmem, zaangażowaniem, pomysłowością i pracowitością.

Konkurs zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Leżajska – Pan Ireneusz Stefański, który dokonał otwarcia konkursu, Kierownik Oddziału Wspomagania i Innowacji – Pan Marek Kądziołka, który w imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty i swoim pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu, Wizytator Kuratorium Oświaty – Pani Justyna Pałys.

W tym miejscu nie może zabraknąć podziękowań kierowanych w kierunku władz naszego miasta oraz do instytucji wspierających, dzięki którym takie konkursy mogą się odbywać. Tegoroczni sponsorzy to: Podkarpackie Kuratorium Oświaty, Miasto Leżajsk, Gmina Grodzisko Dolne, Starostwo Powiatowe w Leżajsku.