PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZYM PRZEDSZKOLU
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZYM PRZEDSZKOLU
Dodany dnia25 marca 2023 |przez Bernadetta Stawarz

21 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny.

To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku.

 

Od rana panowało wielkie poruszenie. Każda grupa przygotowywała się do tego wydarzenia w swoim gronie. Dekorowaliśmy sale, malowaliśmy i wycinaliśmy wiosenne kwiaty, robiliśmy wiosenne opaski. Obserwowaliśmy pogodę, śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Jednak największą atrakcją był spacer po najbliższej okolicy. Przedszkolaki radośnie maszerowały w barwnym korowodzie  z wiankami i wiosennymi ozdobami, na czele którego widniała Marzanna. Dzieci wcześniej dowiedziały się o starym zwyczaju topienia słomianej kukły, jednak pomimo tradycji zdecydowały, żeby nie niszczyć Marzanny. Podczas przemarszu bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów.

 

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

LK