Plebiscyt „Dwójkowe” Słowo Roku Szkolnego 2022/2023 rozstrzygnięty!
Plebiscyt „Dwójkowe” Słowo Roku Szkolnego 2022/2023 rozstrzygnięty!
Dodany dnia27 czerwca 2023 |przez Maria Motor

Wpisując się w organizowany corocznie ogólnopolski plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku,

którego celem jest wyłonienie najpopularniejszego w danym roku słowa używanego przez młodzież, zorganizowaliśmy szkolny plebiscyt, który wyłonił słowo cieszące się wśród Was największą popularnością.

Zwyciężyło wyrażenie „Elton John” oznaczające coś, co przyszło z łatwością. Na drugim miejscu uplasował się zwrot „z gery pała”. Jak podaje Obserwatorium Języka i Kultury Młodzieży te słowa pochodzące z paradokumentalnego serialu „Szkoła” oznaczają „zagrożenie oceną niedostateczną lub komentarz do fatalnej w skutkach decyzji, nieszczęśliwego zbiegu okoliczności; niefart”. Trzecie miejsce przypadło słowu „slay”, które używane jest w odniesieniu do czegoś, co imponuje i zachwyca. W czołówce znalazły się także następujące słowa: „kurdebalans”, „odklejka”, „atencja”, „essa”.

Wszystkim uczestnikom plebiscytu dziękujemy za refleksję nad Waszym codziennym językiem oraz zachodzącymi w nim zmianami.

 

Organizatorzy

Ewelina Wysocka i Maria Motor