Podsumowanie miejskich konkursów edukacyjnych
Podsumowanie miejskich konkursów edukacyjnych
Dodany dnia20 czerwca 2017 |przez admin

13 czerwca w SP 1 w Leżajsku odbył się ceremoniał wręczenia nagród rzeczowych i dyplomów uznania zdobywcom czołowych miejsc w tegorocznych konkursach edukacyjnych zorganizowanych przez leżajskie szkoły podstawowe pod patronatem Urzędu Miejskiego. Honorowymi gośćmi uroczystości byli: Burmistrz Leżajska p. Ireneusz Stefański, Inspektor ds. Oświaty Miasta Leżajska p. Janusz Orłowski.

Reprezentanci „dwójki” bardzo dobrze wypadli w poszczególnych zmaganiach konkursowych, osiągając w nich znaczące sukcesy:

  • w konkursie polonistycznym „Ortograficzna Corrida 2017”, przeznaczonym dla klas 4-6, w gronie laureatów miejsc 1-3 znaleźli się: Szymon Terech (kl. 5b, opiekun p. Iwona Marzec-Wiącek) – zdobywca I-go miejsca; Aleksandra Jasion (kl. 6a, opiekun p. Marzena Orzelska-Witkowska),  Kornelia Tofilska (kl. 6c, opiekun p. Marzena Orzelska-Witkowska) – zdobywczynie II-go miejsca; Aleksandra Rydzik (kl. 6a, opiekun p. Marzena Orzelska-Witkowska), Magdalena Martula, Kamil Gardziel (obydwoje z kl. 6c, opiekun p. Marzena Orzelska-Witkowska) – zdobywcy III-go miejsca

·         w konkursie polonistycznym „Mistrz Ortografii 2017”, przeznaczonym dla klas 1-3, w gronie dwanaściorga nagrodzonych uczniów (pięcioro laureatów miejsc 1-3 i siedmioro wyróżnionych) znaleźli się: Piotr Terech (kl. 2b, opiekun p. Dorota Zygmunt) – zdobywca I-go miejsca; Gabriela Greszta (kl. 3d, opiekun p. Małgorzata Czyż-Czerwonka) – zdobywczyni III-go miejsca; Jakub Czubat, Kacper Otulak (obydwaj z kl. 3a, opiekun p. Irena Pelc) – zdobywcy wyróżnień

·         w „Miejskim Konkursie Matematycznym” w kategorii klas 4 w gronie czworga laureatów znaleźli się: Piotr Buba (kl. 4a, opiekun p. Bernadetta Miazga-Stawarz) – zdobywca I-go miejsca; Kacper Kisielewicz (kl. 4b, opiekun p. Agata Sroka) – zdobywca II-go miejsca

·          w „Miejskim Konkursie Matematycznym” w kategorii klas 5 w gronie czworga laureatów znaleźli się: Bartosz Tołpa (kl. 5b, opiekun p. Agata Sroka) – zdobywca I-go miejsca; Szymon Terech (kl. 5b, opiekun p. Agata Sroka) – zdobywca II-go miejsca

·         w „Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych w Leżajsku (klasy 5-6)” w gronie ośmiorga nagrodzonych uczniów (3 laureatów i 5 finalistów) znaleźli się: Jakub Kostka (kl. 6a, opiekun p. Bernadetta Domagała) – zdobywca miana laureata; Magdalena Martula (kl. 6c, opiekun p. Anna Szczawińska) – zdobywczyni miana finalisty

·         w „Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych w Leżajsku (klasy 3-4)” w gronie jedenaściorga nagrodzonych uczniów (1 laureat i 10 finalistów) znaleźli się: Kinga Augustyn (kl. 3c, opiekun p. Bogusław Wiącek) – zdobywczyni miana laureata; Zuzanna Naróg (kl. 3a, opiekun p. Anna Szczawińska), Krzysztof Dmitrowski (kl. 3b, opiekun p. Anna Szczawińska), Magdalena Rydzik, Wojciech Gurdziel (obydwoje z kl. 4c, opiekun p. Anna Szczawińska), Julia Krupińska (kl. 4b, opiekun p. Józef Rzeszutko)  – zdobywcy miana finalisty

·         w „Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego Czytanie ze zrozumieniem” w gronie jedenaściorga nagrodzonych uczniów (3 laureatów i 8 finalistów) znaleźli się: Aleksandra Rydzik, Jakub Kostka (obydwoje z kl. 6a, opiekun p. Bernadetaa Domagała) – zdobywcy miana finalisty

·         w „Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Ojczyzna słowem malowana” w gronie siedmiorga nagrodzonych uczniów (3 laureatów i 4 wyróżnionych) znalazł się Jakub Szpila (kl. 5b, opiekun p. Iwona Marzec-Wiącek) – zdobywca miana laureata

·         w „Miejskim Konkursie Wiedzy o Leżajsku” w gronie trzynaściorga nagrodzonych uczniów (4 laureatów i 9 finalistów) znaleźli się: Damian Walania (kl. 6a, opiekunowie – p. Marta Halewska, p. Krystyna Pliszka) – zdobywca miana laureata; Julia Bzdoń, Hubert Ciryt (obydwoje z  kl, 6a, opiekunowie – p. Marta Halewska, p. Krystyna Pliszka), Karol Tłuczek (kl. 6c, opiekunowie – p. Krystyna Goździewska, p. Krystyna Pliszka)  – zdobywcy miana finalisty

 

W pracach komisji konkursowych poszczególnych zmagań edukacyjnych brali udział następujący nauczyciele SP 2 w Leżajsku:

 

  • p. Marzena Orzelska-Witkowska, p. Iwona Marzec-Wiącek, p. Krystyna Pliszka – „Ortograficzna Corrida 2017”,
  • p. Grażyna Miłobóg – „Mistrz Ortografii 2017”
  • p. Agata Sroka, p. Bernadetta Miazga-Stawarz, p. Janusz Rowiński – „Miejski Konkurs Matematyczny”
  • p. Anna Szczawińska, p. Bernadeta Domagała, p. Józef Rzeszutko, p. Bogusław Wiącek – „Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych w Leżajsku”
  • p. Anna Szczawińska – „Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Czytanie ze zrozumieniem
  • p. Marta Halewska, p. Krystyna Goździewska, p. Joanna Jakubek, p. Krystyna Pliszka – „Miejski Konkurs Wiedzy o Leżajsku”
  •   – „Międzyszkolny Konkurs Recytatorski”