Podsumowanie Powiatowego Konkursu Matematycznego „ODWAŻNIK 2022”
Podsumowanie Powiatowego Konkursu Matematycznego „ODWAŻNIK 2022”
Dodany dnia14 maja 2022 |przez Bernadetta Stawarz

W dniu 6 maja 2022 odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Matematycznego „ODWAŻNIK 2022”. Na uroczystość przybyli laureaci i uczniowie wyróżnieni w konkursie ze szkół powiatu leżajskiego razem z opiekunami.

 

Po krótkiej części artystycznej nastąpiło rozdanie dyplomów i nagród dla laureatów i uczniów wyróżnionych w konkursie, w którym uczestniczyli pan Rafał Pakosz przedstawiciel Urzędu Miasta Leżajska, pan dyrektor Maciej Polański i organizatorki konkursu – panie Jadwiga Franus, Gabriela Ćwiek, Agata Sroka i Bernadetta Miazga-Stawarz.

Po części oficjalnej, która podsumowała I edycję Powiatowego Konkursu Matematycznego „ODWAZNIK 2022”, uczniowie wzięli udział w zabawach konkursowych przygotowanych przez organizatorki. Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze.

 

W I edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „ODWAŻNIK 2022” uczestniczyło 18 szkół powiatu leżajskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów – etapu szkolnego i etapu powiatowego. Uczniowie podzieleni byli na poziomy wiekowe:

 

–  I poziom – uczniowie klas 5-6,

–  II poziom – uczniowie klas 7-8.

 

W pierwszym etapie z rozwiązywaniem zadań zmagało się 40 uczniów z klas 5-6 i 64 uczniów z klas 7-8.

Do drugiego etapu zakwalifikowano 27 uczniów z poziomu I i 39 uczniów z poziomu II.

Po przeprowadzeniu etapu powiatowego konkursu przyznano uczniom następujące tytuły:

 

Klasy 5-6:

Laureat I miejsca – 1 uczeń (SP w Woli Zarczyckiej),

Laureat II miejsca – 2 uczniów (ZS w Brzózie Królewskiej i SP nr 2 w Leżajsku – Tomasz Więcław 5c),

Laureat III miejsca – 2 uczniów (SP w Woli Zarczyckiej i SP w Kuryłówce),

Wyróżnienie – 3 uczniów (SP w Jelnej, SP w Kuryłówce, SP w Woli Zarczyckiej),

Finalista – 4 uczniów (SP w Kuryłówce, ZS w Wierzawicach, SP w Rodzie Łańcuckiej, SP w Jelnej)

 

Klasy 7-8:

Laureat I miejsca – 4 uczniów (ZS w Wierzawicach i SP nr 2 w Leżajsku – Gabriela Greszta 8d, Jakub Czubat 8a, Bartłomiej Gondek 8b),

Laureat II miejsca – 1 uczeń (ZS w Dębnie),

Laureat III miejsca – 3 uczniów (SP w Woli Zarczyckiej, SP nr 1 w Leżajsku i SP nr 3 w Leżajsku),

Wyróżnienie – 8 uczniów (ZS w Wierzawicach, SP w Chałupkach Dębniańskich – 2 uczniów, SP w Rudzie łańcuckiej, SP w Woli Zarczyckiej,  SP nr 2 w Leżajsku – Zuzanna Naróg 8a, Kacper Otulak 8a, Antoni Bzdoń 8c).

Finalista – 17 uczniów (ZS w Brzózie Królewskiej, ZS w Grodzisku Dolnym – 2 uczniów, ZS w Grodzisku Górnym, SP w Woli Zarczyckiej, SP w Rudzie Łańcuckiej, SP w Kuryłówce, SP w Jelnej, SP w Wólce Grodziskiej, SP w Sarzynie, SP nr 1 w Leżajsku – 2 uczniów, SP nr 3 w Leżajsku, SP nr 2 w Leżajsku – Zofia Tokarz 7b, Oskar Domagała 7b, Paweł Wojas 8b, Dawid Baran 8c).

 

Sponsorami nagród w tegorocznej edycji byli: Burmistrz Miasta Leżajska, Wójt Gminy Leżajsk, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna i Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku. W imieniu organizatorów i uczniów nagrodzonych bardzo dziękujemy fundatorom za wsparcie organizacji konkursu.

 

Fundatorzy konkursu