Program MEiN „Aktywny powrót uczniów do szkoły – WF z AWF”
Program MEiN „Aktywny powrót uczniów do szkoły – WF z AWF”
Dodany dnia5 czerwca 2022 |przez Bernadetta Stawarz

    W związku z realizacją przez Filię AWF w Białej Podlaskiej w ramach Programu MEiN „Aktywny powrót uczniów do szkoły – WF z AWF” projektu naukowego „Bateria testów do oceny fundamentalnych umiejętności ruchowych w sporcie dzieci i młodzieży (FUS)”, w dniu 30 maja  2022 r. w naszej szkole odbyły się badania z udziałem uczniów wybranych klas 1 – 8.

 

Były one prowadzone przez pracowników naukowych i studentów-członków zespołu badawczego bialskiej uczelni, pracowników Katedry Nauk o Sporcie: p. dr. Marcina Śliwę (byłego ucznia naszej szkoły) i p. mgr Agatę Chaliburdę.

 

Podczas poniedziałkowych lekcji wychowania  fizycznego została dokonana ocena poziomu podstawowych umiejętności ruchowych (objętych podstawą programową), pozwalających uczniom szkoły podstawowej podejmować różnorodne formy pozadydaktycznej aktywności ruchowej.  Uczniowie mieli możliwość wykazania się oraz poznania nowych  metod badających sprawność fizyczną.

 

Koordynatorem realizacji projektu ze strony szkoły była p. Teresa Dydacka-Jarek.