Spotkanie przedszkolaków z pracownikami Służby Ochrony Kolei
Spotkanie przedszkolaków z pracownikami Służby Ochrony Kolei
Dodany dnia6 listopada 2022 |przez Bernadetta Stawarz

Dnia 24 października 2022r. nasze przedszkole odwiedzili pracownicy Straży Ochrony Kolei z Przeworska.

Podczas spotkania sześciolatki dowiedziały się w jaki sposób zachować bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych, na dworcu i w pociągu. Obejrzały film edukacyjny na temat zasad bezpiecznego zachowania się w pobliżu torów kolejowych. Miały możliwość poznać sprzęt jakim posługują się pracownicy SOK (tarcze, pałki, kajdanki, krótkofalówki, lornetki), a także przymierzyć kamizelki i hełmy.

 

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały książeczki pt. „Bezpieczny Przejazd”. W ramach podziękowania zaśpiewały naszym gościom jesienną piosenkę. Spotkanie na pewno zapisze się w pamięci dzieci i stanie się lekcją którą przekażą dalej.

 

Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom ze Straży Ochrony Kolei.

 

LK