Spotkanie sześciolatków z pracownikami Straży Ochrony Kolei
Spotkanie sześciolatków z pracownikami Straży Ochrony Kolei
Dodany dnia21 listopada 2023 |przez Bernadetta Stawarz

9 listopada najstarsze dzieci z naszego przedszkola spotkały się z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei.

 

Zaproszeni goście przez ciekawe filmy i historyjki w bardzo przystępny sposób przedstawili i utrwalili przedszkolakom zasady bezpieczeństwa podczas podróży pociągiem.  Przypomnieli, jak należy zachowywać się w pobliżu torów oraz jak bezpiecznie przechodzić czy przejeżdżać przez przejazdy kolejowe. Dzieci miały możliwość obejrzeć, a nawet przymierzyć elementy wyposażenia jakim posługują się pracownicy SOK (kamizelki, pałki, krótkofalówki, lornetki).

 

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały książeczki pt. „Bezpieczny Przejazd”. Spotkanie na pewno zapisze się w pamięci dzieci i stanie się lekcją, którą przekażą dalej.

 

Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei za ciekawe spotkanie.